خانه / بین الملل / آمریکا / پارلمان کره جنوبی طرح استیضاح رئیس جمهور را اعلام کرد

پارلمان کره جنوبی طرح استیضاح رئیس جمهور را اعلام کرد

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری فردا به نقل از رویترز، نمایندگان پارلمان کره جنوبی امروز پنجشنبه طرح استیضاح پارگ گئون هائه رئیس جمهور را ارائه داده اند و قرار است رای گیری درباره این طرح فردا جمعه انجام شود.

احزاب مخالف اعلام کرده اند که قادر به کسب دو سوم آرا برای تصویب طرح استیضاح خواهند بود. اگر این طرح از سوی پارلمان تصویب شود، دادگاه قانون اساسی کره جنوبی نیز باید درباره آن نظر نهایی را بدهد.

طرح استیضاح رئیس جمهور کره جنوبی در حالی در پارلمان مطرح شده است که نظرسنجی ها نشان می دهد میزان محبوبیت پارک گئون هائه به کمتر از ۴ درصد رسیده است.

رئیس جمهور کره جنوبی اعلام کرده است که نتیجه رای گیری پارلمان را قبول خواهد کرد ولی در شرایط کنونی حاضر به استعفا و کناره گیری از قدرت نیست.

احزاب مخالف کره جنوبی بارها خواستار استعفای پارک گئون هائه شده‌اند. رئیس جمهور کره جنوبی گفته است که پیشنهاد حزب حاکم را برای کناره گیری از قدرت در آوریل سال آینده قبول خواهد کرد.

رئیس جمهور کره جنوبی سه شنبه گذشته در سخنانی آمادگی خود را برای کناره گیری از قدرت اعلام کرد و از نمایندگان پارلمان خواست تا راهی را برای کناره گیری اش از قدرت پیشنهاد دهند.این درخواست با مخالفت احزاب مخالف دولت روبرو شد.

پارک تاکنون ۲ بار از مردم کره جنوبی رسما عذرخواهی کرده ولی تاکنون در برابر درخواست افکار عمومی برای استعفا مقاومت کرده است.

حتی اگر طرح استیضاح رئیس جمهور در پارلمان نیز تصویب شود، پارک گئون هائه همچنان برای مدت زمان قابل توجهی قدرت را در اختیار خواهد داشت. طرح استیضاح در نهایت نیاز به تصویب دادگاه قانون اساسی نیز دارد که حداقل این روند نیز ۶ ماه طول خواهد کشید.

انتهای پیام /

درباره‌ی عميد احدی | دکتر احمد محمدی

همچنین ببینید

وب سایت سهرورد - دکتر احمد محمدی

فرستادگان “این” با “اون” دیدار می کنند

فرستادگان رئیس‌جمهور کره جنوبی به کره شمالی قرار است با رهبر این کشور دیدار کنند. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *