خانه / بین الملل / آمریکا / «هیلاری کلینتون» وزیر امور خارجه سابق آمریکا با محکوم کردن سخنرانی روز سه شنبه رئیس جمهوری آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، آن را «تاریک و خطرناک» توصیف کرد.

«هیلاری کلینتون» وزیر امور خارجه سابق آمریکا با محکوم کردن سخنرانی روز سه شنبه رئیس جمهوری آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، آن را «تاریک و خطرناک» توصیف کرد.

به گزارش روزنامه دیلی میل، کلینتون در انتقاد از سخنرانی «دونالد ترامپ» در میان رهبران جهان در سازمان ملل در گفت و گو با «استفن کلبرت» مجری برنامه «آخر وقت» سی بی اس نیوز گفت: فکر می کنم که لحن این سخنان بسیار تاریک و خطرناک بود و پیامی نبود که رهبر قدرتمندترین کشور جهان باید ارسال کند.
کلینتون که به بخشی از سخنان ترامپ در تهدید کره شمالی به «نابودی کامل» اشاره داشت، افزود: رویکرد نخست در بحرانی همچون آنچه که در خصوص کره شمالی بروز کرده است، باید دیپلماسی باشد.
نامزد سابق دمکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ اظهار داشت: ای کاش سخنرانی ترامپ دیپلماتیک تر بود. ما چنین سخنانی را برای متحدان مان، منطقه و حتی کشور خطرناک ارزیابی می کنیم.
ترامپ در این سخنرانی درباره رهبر کره شمالی گفت: این مرد موشکی راه خودکشی و نابودی را برای خود و کشورش انتخاب کرده و تنها آینده قابل قبول برای کره‌شمالی خلع تسلیحات هسته‌ای و موشکی این کشور است.
کلینتون که به تازگی کتابی را تحت عنوان «چه اتفاقی افتاد» منتشر کرد که در آن اتفاقات انتخابات سال ۲۰۱۶ تشریح شده است، گفت از ترامپ انتظار داشته به جای این که «کیم جونگ اون» را «مرد موشکی» توصیف کند از همه کشورها بخواهد در جلوگیری از تهدید کره شمالی همکاری کنند.
وزیر امور خارجه سابق آمریکا گفت که ترامپ باید به صراحت می گفت هیچ حمله به آمریکا یا کشورهای دوست را تحمل نخواهد کرد.
کلینتون گفت ترامپ باید با استفاده از دیپلماسی و تعهد به تلاش برای جلوگیری از جنگ کشور را اداره کند.
به گزارش ایرنا، تهدیدهای ترامپ در سازمان ملل واکنش های را به دنبال داشته است.
«ارک تاکانو» عضو مجلس نمایندگان آمریکا این تهدیدها را غیرمسئولانه و شوک آور خواند و در توئیتی نوشت: «نابودی کره شمالی» به بهای از دست رفتن جان میلیون ها نفر تمام می شود، از جمله هزاران آمریکایی.
«ست مولتون» نماینده دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا توئیت کرد: ما به یک رویکرد قوی، هوشمندانه و راهبردی نیاز داریم، نه تهدیدهایی که بحران ایجاد می کند. خطاب به متحدانمان [می گویم]: رئیس جمهوری از طرف همه آمریکایی ها حرف نمی زند.
نیکلاس برنز نیز که در دوره جورج بوش پسر، معاون وزارت خارجه بود در توئیتی نوشت: روسای دوران جنگ سرد مانند ریگان و بوش (پدر) در مقابل تهدیدها فولادین و مصمم بودند، نه گزافه گو و پرسروصدا مثل آن چیزی که امروز ترامپ بود.

درباره‌ی عميد احدی | دکتر احمد محمدی

همچنین ببینید

دکتر احمد محمدی

برنامه مشاور، یکشنبه ۶ مهر ماه از شبکه جهانی جام جم پخش می شود .

رنامه مشاور در این برنامه ازدکتر احمد محمدی، استاد دانشگاه و وکیل پایه یک داگستری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *