خانه / فرهنگی / سینما و تلویزیون / «مهران‌ مدیری» تهدید شد!
دکتر احمد محمدی

«مهران‌ مدیری» تهدید شد!

کارگردان سینما گفت مهران مدیری در سریالش با من شوخی کرده و حالا باید منتظر شوخی من باشد.
محسن محسنی‌نسب از جمله نام‌های آشنای سینمای ورزشی و اکشن در دهه ۷۰ بود و دو فیلم موفق و خاطره‌انگیز در این زمینه دارد؛ یاس‌های وحشی و شیرهای جوان. این کارگردان همچنان از این سینما دست نکشیده و به کار در این زمینه ادامه می‌دهد.
این کارگردان که این روزها فیلم “شاخ کرگدن” را روی پرده سینماها دارد، گفتگویی با روزنامه جام جم انجام داده که بخشهایی از این گفتگو می‌خوانید.
آقای محسنی‌نسب، چرا شاخ کرگدن وضعیت خوبی در اکران ندارد؟
وضعیت اکران در سینمای ایران نامطلوب و ناعادلانه است و غیرحرفه‌ای اداره می‌شود. یعنی تعدادی از کسانی که توانستند به کاسبکاری در سینما دست پیدا کنند، شاهراه‌های سینما را در اختیار دارند و در این مسیر حقوق سینماگران دیگر را از بین می‌برند. شاخ کرگدن در اسم اکران است، اما در عمل اکران نیست. برای این‌که تمام سئانس‌های نمایشی که به این فیلم داده شده، چرخشی و صبح و ظهر است، یعنی ساعاتی که مردم اوقات فراغت ندارند. طبیعی است که در این ساعت‌ها کسی به سینما نمی‌رود. انگار اصلا فیلم اکران نیست. این کار فریب دادن ماست.
اما اخیرا در اظهارنظری از اعتراض احمد نجفی حمایت کردید.
من با اعتراض آقای نجفی و خانم نیکی کریمی موافقم، اما با شیوه اعتراض مخالفم. ما هنرمند و فرهنگی هستیم، پس شیوه اعتراض ما هم باید فرهنگی و در شان فیلمساز باشد. من با روش برخورد آقای احمد نجفی موافق نیستم، اما با خود اعتراض موافقم. طبیعی است وقتی مالت را آتش می‌زنند، فریاد می‌زنی. آقای نجفی خطاب به مسببان این وضع می‌گوید، شما با این وضعیت اکران، فیلمم را آتش می‌زنید
شما «لاتاری» را دیده‌اید؟
ندیده‌ام.
به نظر می‌رسد موضوع اصلی فیلم و خط قصه، شباهت‌هایی به شاخ کرگدن داشته باشد. ممکن است سازندگان آن فیلم از داستان فیلم شما باخبر بوده باشند؟
بله، آنها می‌دانستند. برای این که وقتی لاتاری پروانه ساخت گرفت و خلاصه قصه آن اعلام شد، در مطبوعات خطاب به آنها اعلام کردم، دقت کنید. فیلم مرا ببینید و شبیه فیلم من نسازید. نیامدند ببینند. اگر شبیه شده باشد، طبیعتا دچار مشکل می‌شوند و برخورد خواهم کرد. البته هنوز لاتاری را ندیده ام، اما اگر شبیه باشد، باید خسارت فیلم ما را درنظر بگیرند.
صحبتی ندارید؟
یک روز تلفنم زنگ خورد و دوستان گفتند چرا مهران مدیری با شما شوخی کرد؟ با مدیری تماس گرفتم و ایشان هم مرا به دفترش دعوت کرد. گفتم با این کارت، جایی برای شوخی من باز گذاشتی که من هم در یکی از فیلم‌هایم اسمت را ببرم. اگر ببینم تاثیر می‌گذارد، ممکن است روزی این کار را انجام دهم. البته ایشان نیت بدی نداشت، چون نام محسنی‌نسب به‌عنوان عنصری مثبت در آن کار گفته می‌شود. یعنی شخصیت منفی داستان، بلوتوس که خودش نقش‌اش را بازی می‌کرد، در جایی که گرفتار می‌شود، برای رهایی خودش را محسنی‌نسب معرفی می‌کند!

درباره‌ی عميد احدی | دکتر احمد محمدی

همچنین ببینید

دکتر احمد محمدی

برنامه مشاور، یکشنبه ۶ مهر ماه از شبکه جهانی جام جم پخش می شود .

رنامه مشاور در این برنامه ازدکتر احمد محمدی، استاد دانشگاه و وکیل پایه یک داگستری …

2 نظر

  1. مهران مدیری یکی از برترین کارگردانان بزرگ ایران هست و میشه لقب پدر طنز ایران روهم بهشون داد

  2. بعضی ها انتقاد پذیر نیستن و باعث میشه چنین مشکلاتی پیش بیاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *