خانه / اقتصادی / ممنوعیت سودگرفتن قوای سه گانه از سپرده بانکی

ممنوعیت سودگرفتن قوای سه گانه از سپرده بانکی

سخنگوی کمیسیون تلفیق گفت: دستگاه های اجرایی در قوای سه گانه نمی توانند ازمحل سپرده های خودشان دربانک ها سودی حاصل کنند.

علی اصغر یوسف نژاد، سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در گفت گو با برنا، آخرین مصوبات کمیسیون را به شرح زیر اعلام کرد:

*دستگاه های اجرایی در قوای سه گانه نمی توانند ازمحل سپرده های خودشان دربانک ها سودی حاصل کنند. اگر سودی هم باشد ، باید درحساب متمرکز نزد خزانه باقی بماند و زیر نظر دیوان محاسبات هزینه به شود.

*کسانی که اعلام ورشکستی می کنند، از ۲ تا۳سال گذشته به این طرف در هیاتی با حضور نماینده کمیسیون اصل نود، بانک مرکزی و دیوان عالی کشور درباره این موضوع اظهار نظر می کنند و نظر این ها قطعی و لازم الاجرا است.

* ۲۰ درصد از تملک دارایی های ملی و استانی را که حدود ۱۲ هزار میلیارد تومان می شود، بعلاوه ۱۵هزارمیلیارد تومان از محل صندوق توسعه جمعا ۲۷ هزار میلیارد تومان در نزد بانک ها سپرده گذاری می شود به همین اندازه هم بانک هاسرمایه می گذارند ، بنا براین مجموع پول که خواهیم داشت ۵۴هزار میلیارد تومان خواهدشد، و ۳هزار میلیاردتومان هم از مکان دیگری تامین شده است که درکل ۵۷ هزار میلیارد تومان در بخش اشتغال به عنوان تسهیلات و یارانه سود در اختیار افراد قرار می گیرد.

* برای بیمارانی که نابارور و نازا هستند قرار براین شد دولت و وزارت بهداشت ودرمان برای بخشی از هزینه آن ها کمک کند، ضمن این که ۲ تا۳ بیماری دیگر را به عنوان متابولیک ،ام اس، بال پروانه ای را جزوه بیماری های خاص قرار بدهد وبخشی هزینه آن هارا محاسبه وپرداخت کند.

*جدول شماره ۱۷ که مربوط به کمک موسسات فرهنگی که در سال های گذشته در این جدول بوده و امسال به زیر ردیف ها آمده است، کمیسیون با مخالفت خود کمک به این ها را در ردیف هزینه ای حذف کرده است و این منابع را در برای تسهیلات جانبازان و وام مسکن معلولین به صورت یارانه قرار داده است.

درباره‌ی عميد احدی | دکتر احمد محمدی

همچنین ببینید

دکتر احمد محمدی

برنامه مشاور، یکشنبه ۶ مهر ماه از شبکه جهانی جام جم پخش می شود .

رنامه مشاور در این برنامه ازدکتر احمد محمدی، استاد دانشگاه و وکیل پایه یک داگستری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *