خانه / زندگی نامه ی دکتر محمدی

زندگی نامه ی دکتر محمدی

زندگی نامه ی دکتر محمدی

احمد محمدی متولد سال ۱۳۵۱ در شهر سهرورد از توابع شهرستان خدابنده استان زنجان هستند.
پدر دکتر احمد محمدی مرحوم محمد موسی محمدی و عموی ایشان مرحوم میرزا حمدالله محمدی فرزندان مرحوم حاج علی محمدی (کدخدای وقت سهرورد) بود .
همچنین دکتر محمدی پسر عموی آقایان :
مرحوم حاج معرفت ، حجت ، محمد ،رضا و علی محمدی هستند.
مادر گرامیشان از اهالی روستای عینجیک از توابع شهرستان خدابنده، فرزند مرحوم ولی الله خان بیگدلو بودند. دکتر محمدی خواهر زاده آقایان مرحوم حاج عنایت اله بیگدلو و حسین بیگدلو هستند.
سختی های زندگی از همان دوران کودکی صیقل دهنده روح و جان شخصیتی بود که گویا از همان اوایل دست روزگار برایش رقم زده بود تا از دل این رنج‌ها مردی استوار و زبانزد عام و خاص بیرون آید.

احمد محمدی تحصیلات ابتدایی را در زادگاه خویش سهرورد طی کرد و تا سوم راهنمایی در این شهر مشغول به تحصیل بود.
اما شهر ابهر مقصدی بود که ایشان برای ادامه تحصیل خود انتخاب می کند و در ۱۴ سالگی (سال ۱۳۶۵) وارد دانشسرای این شهر شده ،به علم آموزی می پردازد و سر آغاز دوباره ای می شود برای مردی که مسیر اهداف زندگیش را علیرغم ناملایمات بسیار ، با پشتکار هموار می کند.
احمد محمدی در ۱۸ سالگی (سال۱۳۶۹) اولین پست مدیریتی خود را با شوق وصف ناپذیری در روستای قلعه جوق تجربه می کنند و مدیر مدرسه این شهر می شوند. مدیریتی که شروع انجام رسالت خدمت و عملی کردن اهداف مورد نظر برای جامعه بود.

این بار دانشگاه تربیت معلم تهران (خوارزمی کنونی) اولین انتخاب احمد محمدی برای آغاز تحصیلات دانشگاهی در رشته دبیری ادبیات عرب بود تا علاوه بر علوم قرآنی به ادبیات فارسی نیز تسلط یابد.
دستیابی احمد به مدرک لیسانس از اولین دانشسرای عالی ایران (سال ١٣٧٣) جانی دوباره به اهداف بلند ایشان می دهد تا مصمم تر به پیش روند.
احمد محمدی پس از فارغ التحصیلی به زادگاهش سهرورد بر می گردد و مدت ۳ ماه در دبیرستان شهاب الدین سهرورد و سپس ۳ ماه دیگر در شهر خدابنده تدریس می کند. سپس راهی شهر زنجان شده و مدت ۳ سال در دبیرستان شریعتی زنجان با عشق و علاقه مشغول آموزش می شود.
مقصد بعدی احمد محمدی  آموزش و پرورش منطقه ۱ تهران است چندین سال در قالب دبیر نمونه دبیرستان های تهران، درصدد کشف استعدادهای علمی و پرورش آنها برمی آید و با مهارت و نبوغ ذاتی که دارد بسیاری از رتبه های برتر کنکور آن سالها را روانه بهترین دانشگاه‌های کشور می کند. همزمان ، ابتدا فوق لیسانس حقوق خصوصی را با رتبه ی ۶ و پس از آن لیسانس حقوق را اخذ می نماید.
با وجود خدمات بسیار و موفقیت های بی شمار در امر آموزش، روح تشنه ی دانش او آرام نمی گیرد و ایشان به یکباره چالشی دیگر برای خود رقم می زند و در ۳۱ سالگی با داشتن ١٧سال سابقه از آموزش و پرورش بازخرید کرده و وکیل دادگستری می شوند و مسیر را تا دکتری حقوق خصوصی دانشگاه تهران ادامه می دهند و شاگرد اول این دوره می شوند.
    احمد محمدی که دیگر دکتر احمد محمدی نامیده میشد همزمان با تدریس در دانشگاه های مختلف ، تألیف کتاب و تحقیق در علوم انسانی، هرگز از آموختن و ادامه تحصیل غافل نشده و با رتبه ی ١ وارد دوره ی دکتری ادبیات عربی می شوند و دکتری ادبیات فارسی در دانشگاه تهران شمال را طی می کنند.
طبع لطیف ایشان از زمان کودکی موجب می شود در هنر ، شعر و ادبیات فعالیت مستمر داشته باشند در همین راستا مجموعه شعری از دکتر احمد محمدی در حال چاپ می باشد.
فعالیت در ورزش های رزمی ، قرائت قرآن ،خوشنویسی و … گوشه ای از ابعاد شخصیت چند بعدی اوست.
دکتر محمدی علاوه بر وکالت و‌ حضور در کانون وکلای دادگستری بعنوان عضو کمیسیون آموزش و هیات اختبار ، استاد دانشگاه در رشته حقوق تجارت بین الملل و مشاور عالی در مجموعه وزارتخانه های نفت، کشور و کار فعالیت می کنند و بعنوان کارشناس حقوقی و اقتصادی در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و همایش های علمی حضور دارند.

این تاریخچه ای کوتاه از زندگی مردی است که سختی های روزگار گام هایش را استوار ، قلم و بیانش را گویا و اهدافش را خاطره ای برای آیندگان کرد ، خاطراتی که گویا باید شروعی دوباره قلمداد شوند و چهره ای ماندگار از خاک گهر خیز شهرستان خدابنده بیافرینند.

کلمات کلیدی :

دکتر محمدی – دکتر احمد محمدی – احمد محمدی – زندگی نامه دکتر احمد محمدی – بیوگرافی دکتر احمد محمدی – بیوگرافی احمد محمدی – بیوگرافی دکتر محمدی – زندگی نامه احمد محمدی – زندگی نامه دکتر محمدی – همراه با دکتر احمد محمدی – دکتر احمد محمدی خدابنده – دکتر احمد محمدی سهرورد – احمد محمدی وکیل – استاد احمد محمدی – زندگی نامه استاد احمد محمدی

 

5 نظر

  1. من واقعا خوشحالم که سایت دکتر محمدی را پیدا کردم و برای دکتر محمدی و خانواده محترمشان آرزوی صحت و سلامتی دارم

  2. جالب بود و اطلاعات خوبی به من داد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با گذاشتن دیدگاه های خود ما در هرچه بهتر کردن سایت دکتر احمد محمدی یاری نمایید.