خانه / رپورتاژ / راست قامتان
تصویر شاخص راست قامتان

راست قامتان

خبرگزاری راست قامتان

خبرگزاری راست قامتان از سال ۱۳۹۴ با ایجاد کانال خبرگزاری راست قامتان در پیام رسان تلگرام ایجاد شد .

خبرگزاری راست قامتان که با هدف آشنایی قوانین تصویب شده مربوط به خانواده شهدا ، جانبازان ، آزادگان و ایثارگران تشکیل شد توانست بسیاری مشکلات این قشر  را بر طرف کند و به عنوان یک وکیل و حامی از حقوق راست قامتان واقعی تاریخ حمایت کند

خبرگزاری راست قامتان با در دست داشتن منبع اطلاعاتی بزرگ خبری انواع اطلاعیه ها ، بخشنامه ها ، فراخوان ها و اخبار مربوطه را به خانواده ایثارگران ارائه می‎دهد .

قوانین و مقررات ایثارگران

 

خبرگزاری راست قامتان از سال ۹۷ با ایجاد سایت راست قامتان به نشانی rastghamatan.com امیدوار است گامی بزرگ را برای هرچه فراگیر تر ، جامع تر و بهتر شدن اخبار و وقایع مربوط به راست قامتان کشور بردارد

 

دسته بندی اخبار خبرگزاری راست قامتان

خبرهای راست قامتان با ۵ دسته اصلی :

۱٫ اخبار خانواده شاهد

۲٫ اخبار ایثارگران

۳٫ اخبار آزادگان

۴٫ اخبار جانبازان

۵٫ اطلاعیه های مهم راست قامتان

دسته بندی شده اند.

 

۱٫ اخبار خانواده شاهد

اخبار خانواده شاهد

 

اخبار خانواده شاهد در خبرگزاری راست قامتان شامل تمام اخبار و اطلاعیه ها درباره خانواده شاهد منتشر می‎شود 

به عنوان مثال خبرهای

راه اندازی میز خدمت در بنیاد تهران بزرگ از ابتدای تیرماه

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ گفت: در راستای تکریم خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و ایجاد رضایت مندی بیشتر در جامعه هدف، میز خدمت از ابتدای تیرماه سال جاری در این مجموعه راه اندازی می شود.

نادر نصیری مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ گفت: بر اساس بخشنامه ریاست جمهوری، مبنی بر راه اندازی میز خدمت در سازمان های دولتی و نهادهای عمومی غیر دولتی، از ابتدای تیر ماه سال جاری ارائه خدمت به خانواده های معظم شهدا و ایثارگران در محل میز خدمت انجام خواهد شد.

 

ادامه مطلب

راه اندازی میز خدمت از تیر ماه خبر در راست قامتان

 

تمدید مهلت ثبت‌نام نقل‌وانتقال دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی

اداره کل آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران در اطلاعیه‌ای به نقل از اداره کل امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی از تمدید مهلت ثبت‌نام برای نقل‌وانتقال و میهمانی دانشجویان این دانشگاه برای نیمسال اول سال تحصیلی ۹۸-۹۷ تا تاریخ ۳۰ تیرماه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری راست قامتان، در این اطلاعیه آمده است: نظر به اینکه مهلت اولیه ثبت درخواست انتقال تا تاریخ ۱۵ تیرماه به اتمام رسیده، زمان تمدیدشده فرصت مناسبی برای متقاضیان شاهد و ایثارگر خواهد بود تا چنانچه تاکنون نسبت به ثبت درخواست خود اقدام ننموده‌اند، به سامانه منادا به نشانی www.monada.iau.ir مراجعه کرده و ثبت‌نام خود را کامل کنند.

اداره کل آموزش با بیان اینکه تنها به درخواست‌هایی که از طریق سامانه منادا ارسال شود، رسیدگی می‌شود، افزود: دانشجویان پس از مطالعه شیوه‌نامه نقل و انتقالات، نسبت به ثبت درخواست خود اقدام و از طریق سامانه مذکور، نتیجه درخواست خود را پیگیری نمایند./ ایثار

 

ادامه مطلب

تمدید مهلت انتقال دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی

 

۲٫ اخبار ایثارگران

اخبار جانیازان راست قامتان

 

خبرهای ایثارگران در خبرگزاری راست قامتان درباره اطلاعیه ها و بخشنامه های ارگان ها و سازمان های دولتی و غیر دولتی و اخبار برای ایثارگران می‎باشد به دلیل اینکه خانواده شهدا و جانبازان و آزادگان و شرکت کنندگان در جبهه های حق علیه باطل نیز ایثارگر محسوب شده هر خبری در دسته دیگر نیز شامل این اخبار خواهد شد .

به عنوان مثال خبر

تخصیص ۷۵۰ میلیارد تومان برای اعطای وام به ایثارگران روستایی

مدیر عامل صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران بنیاد شهید و امور ایثارگران از تخصیص ۷۵۰ میلیارد تومان برای اعطای وام به ایثارگران روستایی در سال جاری خبر داد.

تخصیص 750 میلیارد تومان برای اعطای وام به ایثارگران روستاییبه گزارش خبرگزاری راست قامتان، رضا ریاحی مدیر عامل صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: در سال جاری ۷۵۰ میلیارد تومان برای اعطای وام به جامعه ایثارگر روستایی در نظر گرفته شده است و این وام با کارمزد ۶ درصد به ایثارگران در روستاهای کشور واگذار می‌شود.

 

 

ادامه مطلب

 

 

۳٫ اخبار جانبازان

 

جانبازن شهدای زنده اند

 

خبرهای جانبازان خبرگزاری راست قامتان درباره تمام اخبار و اطلاعیه ها و بخشنامه های سازمان ها و ارگان های دولتی و غیر دولتی درباره جانبازان و خانواده های این عزیزان می‎باشد .

به عنوان مثال خبرهای 

تدوین پیش نویس آئین نامه اجرایی ماده ۳ قانون جامع حمایت از حقوق جانبازان و معلولان

مدیرکل مسکن و امور گلزارهای بنیاد شهید و امور ایثارگران و رییس کمیته نظارت و حقوقی ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور از تدوین پیش نویس آئین نامه اجرایی ماده ۳ قانون جامع حمایت از حقوق معلولان در موضوع مناسب سازی محیط شهری برای جانبازان و معلولان خبر داد.

جانباز الیگودرزی موفق به دریافت نشان سیمرغ شد

خبر راست قامتان درباره دریافت سیمرغ جانباز الیگودرزی

جانباز علی توکلی موفق به دریافت نشان سیمرغ شد
خبرگزاری راست قامتان: کوهنورد الیگودرزی و جانباز دفاع مقدس؛ علی توکلی به عنوان اولین لرستانی و اولین جانباز کشور که موفق به دریافت نشان سیمرغ گردید معرفی شد.
روز گذشته طی مراسمی که توسط فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی جمهوری اسلامی برگزار شد با حضور اساتید، مربیان و پیشکسوتان و رئیس فدراسیون ضمن اعطای نشان سیمرغ کوههای ایران از فعالیتهای کوهنوردی و عودهای ورزشی جانباز علی توکلی، کوهنورد الیگودرزی که موفق گردید طرح سیمرغ را با موفقیت به اتمام برساند تجلیل به عمل آمد.

۴٫ اخبار آزادگان

خبرهای آزادگان خبرگزاری راست قامتان مربوط به آزادگان سرافراز می‎باشد شامل همه اطلاعیه ها و اخبار و بخشنامه های آزادگان و خانواده های ایشان می‎باشد

به عنوان مثال خبرهای

معوقات آزادگان سرافراز به صورت کامل پرداخت شده است

آزادگان آنهایی که ماندند

⭕❗در ادامه این اطلاعیه ضمن تقدیر از برنامه «ماه عسل» ❗به دلیل دعوت از ایثارگران و آزادگان سرافراز و پرداختن به مسائل این عزیزان، در خصوص پرداخت معوقات مربوط به آزادگان آمده است: تمام معوقات و مطالبات آزادگان عزیز مربوط به سال‌های گذشته در دولت یازدهم پرداخت شده است. معوقات آزادگان شاغل بر اساس حقوق دریافتی از آن دستگاه محاسبه و پرداخت شد و معوقات آزادگان غیرشاغل نیز توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران پرداخت شده است.

ادامه مطلب

 

برگزاری هجدهمین سالگرد سید آزادگان و شهدای غریب آزاده  سه شنبه ۲۹ خرداد ۹۷ در تالار اندیشه حوزه هنری

خبر بزرگداشت سالگرد سید آزادگان در راست قامتان

به گزارش خبرگزاری راست قامتان, نشست خبری گرامیداشت سالگرد وفات سید آزادگان حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر ابوترابی فردا صبح امروز با حضور فریبرز خوب نژاد قائم مقام مؤسسه پیام آزادگان واصحاب رسانه در محل این مؤسسه برگزار شد.
خوب نژاد در ابتدای این نشست گفت: به دلیل اینکه همجدهمین سالگرد رحلت مرحوم ابوترابی فرد همزمان با سالروز شهادت امام علی(علیه السلام) و رحلت امام خمینی (رحمه الله علیه) بود, تصمیم بر این شد تا مراسم گرامیداشت و پاسداشت رشادت های سید آزادگان و ۵۷۲ شهید غریب آزاده را بعد از ماه مبارک رمضان برگزار کنیم. این مراسم روز سه شنبه ۲۹ خرداد۹۷ از ساعت ۱۸ الی۲۰ با حضور جمعی از خانواده آزادگان و سخنرانی مقامات لشکری و کشوری در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار خواهد شد. همچنین در این مراسم از ۷ جلد کتاب خاطرات آزادگان رونمایی خواهد شد که یک عنوان از این کتاب ها دوران کودکی و نوجوانی مرحوم ابوترابی است که به برای نوجوانان و به صورت رمان به چاپ رسیده است.تقدیر از خانواده آزاده مرحوم زلفی که اعضای بدن خود را نیز بعد از فوت اهدا کردند نیز از دیگر بخش‌های این مراسم است.

ادامه مطلب

۵٫ اطلاعیه های مهم راست قامتان

اخبار اطلاعیه های مهم راست قامتان در مورد تمام اطلاعیه ها و پیغام ها و بخشنامه های سازمان های دولتی و غیردولتی مربوط خانواده های معظم شهدا ،ایثارگران و جانبازان و آزادگان می باشد

به عنوان مثال خبرهای 

کارت‌های شناسایی قدیمی ایثارگران تا پایان تیرماه اعتبار دارد

مدیرکل پذیرش و امور اداری بنیاد شهید و امور ایثارگران با تأکید بر اینکه کارت‌های شناسایی قدیمیایثارگران تا پایان تیرماه اعتبار دارد گفت: از ابتدای مردادماه ارائه خدمات تنها از طریق کارت‌های جدید و هوشمند شناسایی ایثارگری انجام می‌شود و کارت‌های گذشته قابل‌استفاده نبوده و فاقد اعتبار است.

 

ادامه مطلب

پایان مهلت کارتهای ایثارگری

 

اطلاعیه سازمان بازنشستگی نیروهای مسلح

سازمان بازنشستگی نیروهای مسلح طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد فوق العاده ایثارگری بابت چهار موضوع سنوات آزادگی، مدت حضور در جبهه، درصد جانبازی و فرزندان شاهد قابل پرداخت است.

در این اطلاعیه در خصوص نحوه دریافت امتیازات ایثارگری آمده‌است: ایثارگران بابت هر سال آزادگی ۲۵۰ امتیاز، بابت هر سال حضور در جبهه ۱۲۵ امتیاز (حداکثر حضور در جبهه ۲۸۸۵ روز از ۳۱ شهریور ۵۹ تا ۲۷ مرداد ۶۷)، بابت هر ۱۰ درصد جانبازی ۱۲۵ امتیاز تعلق می‌گیرد و فرزندان شاهد بازنشسته نیروهای مسلح نیز از ۱۳۰۰ امتیاز برخوردار خواهند بود.

بر اساس این اطلاعیه سقف مجموع امتیازات عوامل فوق‌العاده ایثارگری ۱۵۰۰ امتیاز می‌باشد.

 

ادامه مطلب

 

 

 

درباره‌ی عميد احدی | دکتر احمد محمدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *