خانه / احمد محمدی / دکتر محمدی در مصاحبه رادیو گفت و گو درباره قاچاق سوخت
دکترمحمدی یک پنجم سوخت کشور قاچاق می شود

دکتر محمدی در مصاحبه رادیو گفت و گو درباره قاچاق سوخت

به گزارش خبرگزاری سایت دکتر محمدیاحمد محمدی، مشاور وزارت نفت و عضو هییت مدیره پتروشیمی، در برنامه گفت و گوی اقتصادی رادیو گفت و گو در خصوص قاچاق سوخت و تدابیر جلوگیری از آن، اظهار کرد: هر کالا و ارزی که عوارضی برای ورود و خروج آن پرداخت نشود ازنظر قانونی به آن قاچاق اطلاق می شود.

دکتر محمدی مشاور وزارت نفت گفت: اگرچه آمار متفاوتی در خصوص قاچاق سوخت در کشور موجود است، بیش از یک پنجم سوخت کشور ما قاچاق می شود.

وی افزود: اگرچه آمار متفاوتی در خصوص قاچاق سوخت در کشور موجود است، اما چیزی که مشخص است بیش از یک پنجم سوخت کشور ما قاچاق می شود.

دکتر احمد محمدی مشاور وزارت نفت گفت: بعضی اوقات مبارزه با این امر هزینه های کلان دارد به همین دلیل بیشتر باید بر روی تدبیر و سیاست گذاری کار کرد تا از این طریق بتوان قاچاق را کنترل کرد.

احمد محمدی ادامه داد: با بررسی های انجام شده در مرکز پژوهش های ریاست جمهوری که مدیریت استراتژیک است، دولت می خواهد به سمتی پیش برود که ساختارها را اصلاح کند.

عضو هییت مدیره پتروشیمی بیان کرد: در ایران نسبت به کشورهای همسایه به طور میانگین ۸ الی ۱۲ برابر قیمت سوخت ارزان تر است لذا هر فردی با یک حساب ساده وادار به کسب این سود می شود که برای این امر نیز قاچاق راحت ترین مسیر است.

نشست دکترمحمدی در رادیو گفت و گو با موضوع قاچاق سوخت

وی توضیح داد: علاوه بر قاچاق سوختی که از کشور به آنسوی مرزها صورت می گیرد، در داخل کشور نیز مصرف سوخت بالاست که باید در راستای هدفمندی سوخت راهکارهایی را بیندیشیم.

دکتر محمدی تصریح کرد: بر اساس تحقیقات اولین راهکار برای کنترل مصرف و همچنین قاچاق سوخت، تصحیح قیمت است، چراکه جاذبه مصرف زیاد و قاچاق در تمام حوزه های انرژی باید ازبین برود.

درباره‌ی عميد احدی | دکتر احمد محمدی

همچنین ببینید

میزگرد || از وجود ۹۷ هزار هکتار زمین‌خواری در کشور تا قانون ثبت اسنادی که ۸۸سال است خاک می‌خورد

۳۰ درصد پرونده‌های ورودی به قوه قضاییه ناشی از اعتباربخشیِ بی‌جا به اسناد عادی است …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *