خانه / اقتصادی / دکتر محمدی در مصاحبه با رادیو گفت و گو مطرح کرد:
شعر خوانی دکتر محمدی از مجموعه اشعار خود

دکتر محمدی در مصاحبه با رادیو گفت و گو مطرح کرد:

فصل تجارت – مشاور وزارت نفت گفت: باید سیاست کاهش هزینه و افزایش منابع همزمان اجرایی شود و طرح های نیمه تمام فاقد اولویت تعطیل شود.
دکتر احمد محمدی مشاور وزارت نفت، در برنامه “گفت و گوی اقتصادی” رادیو گفت و گو در خصوص چالش های تحقق بودجه عمرانی، اظهار کرد: براساس آمارها حدودا ۱۰ درصد از بودجه های عمرانی سال ۹۶ محقق شده است، اما زمانی که درصد عملکرد این میزان را بررسی می کنیم این رقم کمتر نیز می شود.
دکتر محمدی افزود: در ۱۹ سال گذشته حدودا به طور میانگین ۷۰ درصد بودجه عمرانی محقق شده و زمانی که این میزان را با بودجه واعتبارات هزینه های مقایسه می کنیم، درمی یابیم که بودجه جاری، ۹۷ درصد محقق شده است.
دکتر محمدی درادامه تصریح کرد: در سال ۹۶ بودجه از ۷۱ هزار میلیارد تومان به ۶۰ هزار میلیارد تومان در بودجه ۹۷ رسیده است که حدودا ۱۵ درصد در اصل پیش بینی بودجه تفاوت وجود دارد وتحقق این بودجه هم با توجه به وضعیت ۶ ماهه سال ۹۶ به نظر نگران کننده است.
مشاور وزارت نفت دکتر محمدی گفت: تجربه بودجه نویسی نشان می دهد که باید بر دخل و خرج دقت نظر بیشتری داشت.
وی در خصوص تحقق بودجه نفتی در سال گذشته بیان کرد: بودجه نفت، گاز و میعانات گازی مجموعا در سال ۹۶،صد و یازده هزار میلیارد تومان بوده و درسال ۹۷، با کاهش حدود یازده درصدی به دلیل همه مسائلی که در فروش نفت وجود داشته به صدویک هزار میلیارد تومان رسیده است.
دکتر محمدی افزود: لذا بودجه نفتی ما کم خواهد شد و دولت به همین دلیل ۲۷ درصد کل بودجه عمومی را از محل درآمدهای نفتی تدارک دیده و ۲۷ درصد را از سایر منابع درنظر گرفته است .
مشاور وزارت نفت دکنر محمدی تصریح کرد: سیاست کاهش هزینه و افزایش منابع را باید همزمان اجرا کنیم و طرح های عمرانی نیمه تمام را تکمیل کرده و اگر فاقد اولویت است این طرح ها را تعطیل کنیم.
دکتر محمدی در پایان تاکید کرد: با توجه به قیمت مواد نفت و سوختی،در حال حاضر این قیمت موجب افزایش حجم قاچاق شده است که باید با این امر مبارزه شود.

درباره‌ی عميد احدی | دکتر احمد محمدی

همچنین ببینید

دکتر احمد محمدی

برنامه مشاور، یکشنبه ۶ مهر ماه از شبکه جهانی جام جم پخش می شود .

رنامه مشاور در این برنامه ازدکتر احمد محمدی، استاد دانشگاه و وکیل پایه یک داگستری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *