خانه / سیاسی / دولت بخشی از خدمات دارویی را مشمول بیمه سلامت قرار می‌دهد

دولت بخشی از خدمات دارویی را مشمول بیمه سلامت قرار می‌دهد

علی اصغر یوسف نژاد در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: درمصوبه دیگری دولت مجاز شد برای حمایت از تولیدات کشاورزی در قالب جبران بخشی از یارانه سود و کارمزد تسهیلات بانکی و کمک های بلاعوض و پرداخت یارانه ای و سایر مشوق ها را از محل طرح های کمک های فنی اعتباری کشاورزی و منابع طبیعی آب پرداخت کند.
به گفته یوسف نژاد در مصوبه دیگری وزارت بهداشت و درمان مکلف است با همکاری سازمان های بیمه گر پایه سلامت، حداکثر ظرف مدت دو ماه به اصلاح نظام پرداخت گلوبال برای حداقل ۱۲۰ خدمت که دارای بار مراجعه و هزینه بالا دارد اقدام کند.
وی افزود: همچنین در مصوبه ای مقرر شد همچنین پرداخت سازمان های بیمه گر درمانی و پایه، برای خدمات سرپایی و تخصصی، حداکثر ظرف مدت سه ماه پس از تحویل اسناد ثبت شده در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر اجرایی شود و پرداخت به ارائه کنندگان خدمات در سطوح مختلف و پایه در مناطق فوق در اولویت قرار می گیرد.
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه گفت: دولت مکلف شد پروتکل مورد نیاز خدمات سرپایی عمومی و تخصصی را با استفاده از راهنمایی بالینی برای حداقل ۷۰ خدمت ظرف سه ماه آماده کند.
یوسف نژاد همچنین اعلام کرد: به احتمال قوی، بررسی بودجه سال آینده کشور در جلسه امشب یا حداکثر در جلسه صبح فردا به پایان خواهد رسید و پس از آن، این کمیسیون گزارش خود را در خصوص بررسی بودجه ۹۷ برای چاپ و در اختیار نمایندگان گذاردن، تقدیم هیأت رئیسه خواهد کرد.
وی افزود: نمایندگان ۱۰ روز فرصت دارند پیشنهادهای خود را در قالب بودجه تقدیم مجلس کنند سپس گزارش کمیسیون در دستور مجلس شورای اسلامی قرار خواهد گرفت.
یوسف نژاد تصریح کرد: بدین ترتیب هفته آینده گزارش کمیسیون تلفیق در مورد بودجه در صحن علنی ارائه نخواهد شد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه همچنین گفت : در مصوبه امشب این کمیسیون ،مقرر شد ، به منظور تشویق تولید کنندگان و تسویه مطالبات بانک ها و موسسات مالی، چنانچه مشتریان بدهی خود را تا پایان شهریور ۹۷ تسویه کنند، بانک ها و موسسات مالی موظفند اصل و سود خود را مطابق قرار داد اولیه و بدون احتساب جرائم دریافت و تسویه نماید.

۱۲ روز دیگر صحن علنی وارد دستور بررسی لایحه بودجه سال ۹۷ می شود
سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور در مجلس شورای اسلامی گفت: ۱۲ روز دیگر صحن وارد بررسی لایحه بودجه سال ۹۷ می شود.
یوسف نژاد در خصوص زمان اتمام کار بررسی لایحه بودجه سال ۹۷ در کمیسیون تلفیق بودجه اظهار داشت: امروز کمیسیون تلفیق گزارش خود را از لایحه بودجه سال ۹۷ تکمیل می کند و جمع بندی ردیف ها و پیشنهادها تقدیم هیأت رئیسه مجلس می شود.
نماینده مردم ساری و میاندرورد در مجلس دهم شورای اسلامی بیان داشت: نمایندگان مجلس بعد از چاپ گزارش کمیسیون تلفیق از بودجه به مدت ۱۰ روز فرصت دارند پیشنهادهای خود را به مجلس ارائه کنند.
عضو هیأت رئیسه کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۷ گفت: بنابراین، طبق برنامه زمانبندی، ۱۲ روز دیگر صحن علنی وارد دستور بررسی لایحه بودجه سال ۹۷ می شود.

درباره‌ی عميد احدی | دکتر احمد محمدی

همچنین ببینید

دکتر احمد محمدی

برنامه مشاور، یکشنبه ۶ مهر ماه از شبکه جهانی جام جم پخش می شود .

رنامه مشاور در این برنامه ازدکتر احمد محمدی، استاد دانشگاه و وکیل پایه یک داگستری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *