خانه / احمد محمدی / درسی از یک انتخاب و انتخابات بزرگ
دکتر احمد محمدی

درسی از یک انتخاب و انتخابات بزرگ

به نام خداوندگار مهر و اخلاق

«درسی از یک انتخاب و انتخابات بزرگ»

روز چهارشنبه ۱۳۹۷/۱/۲۲ دانشگاه تهران،دانشکده حقوق و علوم سیاسی -تالار مرحوم استاد دکتر کاتوزیان – شاهد برگزاری انتخاباتی مهم و پرشور بود.

انتخابات هیات مدیره انجمن علمی آیین دادرسی مدنی ا یران با حضور طیف گسترده ای از جامعه حقوقی کشور برگزار شد .
جمع کثیری از قضات دادگستری، اعضای هیات علمی دانشگاه های دولتی و آزاد اسلامی سراسر کشور، وکلای کانون های وکلای دادگستری کشور و سردفتران همچنین پژوهشگران علم حقوق و مدیران اجرایی گرد هم آمدند تا با رای قاطع و سرنوشت ساز خود اعضای این هیات را انتخاب نمایند.

و اما نتیجه شمارش آرای شرکت کنندگان در این انتخابات مهم ،درست و بجا بود و آن انتخاب استاد دکتر احمد محمدی بعنوان نفر اول جامعه حقوقی وکلای دادگستری سراسر ایران زمین و استاد دکتر عباس کریمی به عنوان نفر اول از اعضای هیات علمی دانشگاههای کشور می باشد.

شایسته است این انتخاب ارزشمند مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد بنابراین نگارنده به عنوان یک حقوقدان تحلیل شخصی خود را ارائه میدهد تا اهمیت این موضوع برای جامعه حقوقی کشور و همچنین آحاد جامعه از منظر تحقق عدالت اجتماعی و قضایی آشکار گردد.

انتخاب دکتر احمد محمدی به عنوان رای اول جامعه ی وکالت کشور در مجمع عمومی انجمن علمی آیین دادرسی مدنی ایران از چند حیث قابل نقد و بررسی است :

۱-در میان همه ی کاندیداها ، جامعیت علمی جناب دکتر احمدمحمدی به سبب دارا بودن مدارج و عناوین علمی شایسته ای چون دکترای حقوق خصوصی دانشگاه تهران ،دکترای زبان و ادبیات فارسی و دکترای زبان و ادبیات عربی بی تردید نشانگر هوش و نبوغ سرشار ایشان در طی بالاترین سطوح علمی و دانشگاهی کشور می باشد.

انتخاب جناب دکتر احمد محمدی با اقبال مجمع عمومی و کسب بالاترین رأی آن هم با وجود کاندیداهایی که هر یک از ایشان از صاحبنظران جامعه حقوقی کشورند ، بیانگر این مهم است که حقوقدانان حاضر فردی رابعنوان نماینده خویش برگزیده اند که در قله ی حرفه ی وکالت ایستاده است.
اهمیت این موضوع زمانی آشکارتر م یشود که بدانیم کسب این آرای توسط دکتر احمدمحمدی در حالی است که شرط انتخاب کنندگان ، حداقل فوق لیسانس و یا دکترای حقوق بوده است .

۲-گفتنی است انتخاب دکتر احمد محمدی از میان جامعه ی وکلای کشور با وجود نمایندگان شاخصی ازکانون های وکلای دادگستری ایران بعنوان رأی اول به وضوح نشانگر انتخابی ممتاز از نگاه شرکت کنندگان بوده است .
جامعه وکلای دادگستری ایران بخوبی نشان داد نه تنها اسم وکالت بلکه رسم آن که قسم یک وکیل است و شرافتش ، وثیقه ی آن ؛ از نگاه تیزبین حقوقدانان پنهان نمی ماند.

و اینچنین است که دکتر احمدمحمدی شرافت و آبروی خود را در کسوت وکالت و دفاع از حقوق مردم قرار داده اند و آن را با هیچ متاعی معاوضه نکرده اند : “حسبنا الله و نعم الوکیل نعم المولی و نعم النصیر”

۳-و اما مهم ترین نکته در کسب آرا بعنوان منتخب اول نمایندگان کانون های وکلای دادگستری ایران اخلاق نیکو،متانت طبع،مناعت و عزت نفس همراه با خلوص نیت و به دور از ریا و تکبرجناب دکتر محمدی در برخورد اول با افراد از اقشار مختلف مردم بدون نگاه به جایگاه و مقام و منزلت آنان است در واقع دکتر احمدمحمدی از جنس مردم عادی است،رنج دیده است،زحمت کش است در درجه اول اخلاق نیکو و حسن نیت در رفتار و کردار و منش ایشان موج می زند و همین امر نیز در آرای مجمع عمومی انجمن علمی آیین دادرسی مدنی ایران نمود پیدا کرده و در نهایت این محبت راستین وصدق گفتار و رفتار و دوستی واقعی است که معیار اصلی مردم در تشخیص سره از نا سره است.

در پایان سخنم را در سالروز شهادت هفتمین نور هدایت بشریت حضرت امام موسی کاظم (ع) با مضمون سخن آن بزرگوار به اتمام می رسانم«براستی خداوند خیر دنیا و آخرت را به کسی عطا نمیکند جز فردی که با محبت و اخلاق نیکو نسبت به مردمان خوش رفتاری می کند»

محمد اسمعیل شهابی
وکیل پایه یک دادگستری

عضو کانون وکلای دادگستری مرکز
۹۷/۱/۲۲-دانشگاه تهران

درباره‌ی عميد احدی | دکتر احمد محمدی

همچنین ببینید

یارانه های پنهان و افزایش قیمت حامل های انرژی در رادیو گفتوگو

چرا نباید یارانه‌ی پنهان پرداخت کنیم؟ دکتر احمد محمدی‌سهروردی اظهار داشت: «ما حدود ۱۶ درصد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *