خانه / ورزشی / داستان خیانت یک ستاره

داستان خیانت یک ستاره

نیمار ستاره برزیلی پاری سن ژرمن و گران ترین بازیکن تاریخ مذاکراتش را با رئال مادرید تا جایی پیش برده که حتی شماره پیراهن خود را هم انتخاب کرده است. نیمار شماره ۱۰ رئال می شود.
این داستان یک خیانت است. اکنون رسانه های فرانسوی شدیدترین حملات را به سمت نیمار تدارک دیده اند.
این برزیلی تابستان به عنوان گران ترین بازیکن تاریخ با مبلغی ۱۹۸ میلیون پوندی از بارسلونا راهی پاری سن ژرمن شد. اما هر چقدر زمان می گذرد بیشتر ثابت می شود که نیمار برای استفاده دیگری از پاری سن ژرمن راهی این تیم شده است نه کمک به قهرمانی این تیم در اروپا.
-نیمار نخستین بار در سال ۲۰۱۲ یعنی زمانی که هنوز برای سانتوس بازی می کرد از رئال مادرید پیشنهاد دریافت کرد اما بر اساس عشق و علاقه به بارسلونا در سال ۲۰۱۳ به این تیم پیوست. عشق و علاقه خیلی زود تمام شد. مشکلات قرارداد نیمار با بارسلونا و پولشویی وسیعی که این وسط اتفاق افتاده بود روز به روز نیمار را از بارسلونا دور و دورتر کرد. جدایی نیمار از بارسلونا پس از چهار سال در نهایت در تابستان ۲۰۱۷ رقم خورد و این ستاره برزیلی به بهانه «فرار از زیر سایه مسی» و «شانس بیشتر برای کسب توپ طلا» با ۱۹۸ میلیون پوند راهی پاری سن ژرمن شد.
-چالش های نیمار در پاری سن ژرمن خیلی زود آغاز شد. بهانه زدن پنالتی بود. او با کاوانی مهاجم اروگوئه ای پاری سن ژرمن بر سر زدن ضربه پنالتی اختلاف پیدا کرد. در دیدار با دیژون این اختلاف به اوج رسید، یعنی زمانی که کاوانی برای زدن ضربه اعلام آمادگی کرد (این گل باعث می شد رکورد زلاتان را بزند) اما نیمار اجازه نداد و خودش پشت ضربه پنالتی ایستاد. او به همین دلیل به شدت از سوی هواداران هو شد.
-نیمار در پاری سن ژرمن دو دستگی عجیبی را ایجادکرده است. رسانه های فرانسوی مدام بر روی این موضوع تاکید می کنند. دو دستگی در تیم پاریسی شامل تقابل دسته برزیلی ها با دسته بازیکنان آرژانتینی و اروگوئه ای این تیم است. نیمار با این اتهام روبرو است که در بارسلونا نیز با دنی آلوز چنین باندی را تشکیل داده بود.
-قسمت تلخ تر داستان خیانت بزرگ نیمار این است که می خواست از بارسلونا به طور مستقیم به رئال برود اما اطرافیان گفتند این موضوع حساسیت های زیادی را به دنبال خواهد داشت. او تصمیم گرفت به پاری سن ژرمن برود تا اگر خواست به رئال برود نیمی از حساسیت های پروژه خیانت از بین رفته باشد. حالا سواستفاده بزرگ او از تیم معتبر پاریسی روز به روز آشکارتر می شود.
-رفتارهای زشت نیمار ادامه دارد. پنالتی می زند، در تقابل با بازیکن حریف حرکات ناجوانمردانه انجام میدهد(اینجا)، حضور در ترکیب پاری سن ژرمن را به تمسخر می گیرد و همه خوب می دانند از حضور در پاریس خسته و ناراضی است.
داستان خیانت تا تابستان پیش رو ادامه خواهد داشت.

درباره‌ی عميد احدی | دکتر احمد محمدی

همچنین ببینید

دکتر احمد محمدی

برنامه مشاور، یکشنبه ۶ مهر ماه از شبکه جهانی جام جم پخش می شود .

رنامه مشاور در این برنامه ازدکتر احمد محمدی، استاد دانشگاه و وکیل پایه یک داگستری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *