خانه / اجتماعی / خیری که از ۱۸ سالگی مدیر مدرسه شد
دکتر احمد محمدی

خیری که از ۱۸ سالگی مدیر مدرسه شد

نشست مهم با قائم مقام معاونت قوانین مجلس و حضور دکتر محمدی

احمد محمدی سهروردی یکی از خیرین استان زنجان است که از ۱۸ سالگی مدیر مدرسه شد و امروز در کسوت وکالت به مردم خدمات رسانی می کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از موج رسا،احمد محمدی سهروردی یکی از خیرین و نیکوکاران زنجانی است که این روزها در جمع خبرنگاران استان زنجان حضور یافته و حتی زمینه کمک به انجمن خبرنگاران استان زنجان را فراهم کرده است.

این خیر اهل سهرورد زندگی نامه جالبی دارد که شاید برای بسیاری از افراد جامعه الگو باشد، احمد محمدی که متولد سال ۱۳۵۱ در شهر سهرورد از توابع شهرستان خدابنده استان زنجان است،تحصیلات ابتدایی را در زادگاهش سهرورد طی کرد و تا سوم راهنمایی در این شهر مشغول به تحصیل بود.
اما شهر ابهر مقصد بعدی ادامه تحصیل برای محمدی بود، در ۱۴ سالگی در سال ۱۳۶۵ وارد دانشسرای ابهر شد و در ۱۸ سالگی اولین پست مدیریتی خود را با شوق وصف ناپذیری در روستای قلعه جوق تجربه کرد.

مدیریت مدرسه روستای قلعه جوق اولین تجربه مرد خیر قصه است ،پس از آن در دانشگاه تربیت معلم تهران تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته دبیری ادبیات عرب آغاز می کند تا علاوه بر علوم قرآنی به ادبیات فارسی نیز تسلط یابد.
احمد  محمدی در سال ۷۳ اولین مدرک لیسانس خود را از  دانشسرای عالی ایران اخذ می کند و پس از فارغ التحصیلی به زادگاهش سهرورد بر می گردد و مدت ۳ ماه در دبیرستان شهاب الدین سهرورد و سپس ۳ ماه دیگر در شهر خدابنده تدریس می کند، پس از آن راهی شهر زنجان شده و مدت ۳ سال در دبیرستان شریعتی زنجان با عشق و علاقه مشغول آموزش می شود.

حضور دکتر محمدی در جلسه نشست انجمن آیین دادرسی

این خیر زنجانی پس از تدریس در زنجان به آموزش و پرورش منطقه ۱ تهران منتقل می شود و چندین سال در قالب دبیر نمونه دبیرستان های تهران معرفی می شود،این پایان کار این دبیر آموزش و پرورش نیست و این بار در مقطع فوق لیسانس حقوق خصوصی را با رتبه ۶ و پس از آن لیسانس حقوق را تجربه می کند تا وکالت مردم را برعهده بگیرد.

این معلم زنجانی در ۳۱ سالگی با داشتن ١٧سال سابقه از آموزش و پرورش خود را بازخرید کرده و وکیل دادگستری می شود،پس از آن دکتری حقوق خصوصی دانشگاه تهران را به عنوان شاگرد اول این دوره اخذ می کند.

احمد محمدی همزمان با تدریس در دانشگاه های مختلف، تألیف کتاب و تحقیق در علوم انسانی، هرگز از آموختن و ادامه تحصیل غافل نشده و با رتبه ی ١ وارد دوره ی دکتری ادبیات عربی می شوند و دکتری ادبیات فارسی در دانشگاه تهران شمال را طی می کند.
محمدی علاوه بر وکالت و‌ حضور در کانون وکلای دادگستری بعنوان عضو کمیسیون آموزش و هیات اختبار ، استاد دانشگاه در رشته حقوق تجارت بین الملل و مشاور عالی در مجموعه وزارتخانه های نفت، کشور و کار فعالیت می کند و بعنوان کارشناس حقوقی و اقتصادی در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و همایش های علمی حضور دارند.

این تاریخچه ای کوتاه از زندگی مردی است که سختی های روزگار گام هایش را استوار، قلم و بیانش را گویا و اهدافش را خاطره ای برای آیندگان کرد، خاطراتی که گویا باید شروعی دوباره قلمداد شوند و چهره ای ماندگار از خاک گهر خیز شهرستان خدابنده بیافرینند.

محمدی علاوه بر فعالیت های آموزشی و فرهنگی امروز به جمع خیرین استان زنجان پیوسته و در آزادی زندانیان و کارهای خیر بسیاری شرکت کرده است.

وی در بازدیدی که از مجموعه آموزشی و درمانی انجمن بیماران کلیوی استان زنجان داشت، در برنامه روز خبرنگار زنجان نیز شرکت کرد و از انجمن خبرنگاران استان زنجان نیز حمایت کرد.

احمد محمدی بیان داشت: ترین های استان زنجان از جمله انجمن های خیریه و دسته عزاداری حسینیه اعظم زنجان برای ما غرور انگیز است.

وی با بیان اینکه سال های سال بزرگداشت روز معلم در ۱۲ اردیبهشت برگزار شده است اما هیچ اتفاقی برای معلمان نیفتاده است، گفت: امیدوارم در روز خبرنگار مشکلات خبرنگاران حل شود.

این استاد دانشگاه ادامه داد: باید رسم کنیم در روز خبرنگاران، خبرنگاران صدر نشین باشند.

دکتر محمدی در بزرگداشت روز خبرنگار

محمدی با مطرح کردن بحث  فلسفی “حق گرفتنی است یا دادنی؟”،افزود: از امیر المومنین (ع) شنیده ایم که حق گرفتنی است اما این فرمایش در جامعه ای گفته شده است که حق را نمی دادند، آرمان این است که حق دادنی است اما از بس حقوق ما داده نشد جوامع به این نتیجه رسیدند که حق گرفتنی است.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه روز خبرنگار فرصتی است تا برای گرفتن حق بیشتر تلاش کنیم،افزود: همه مسئولان کشوری در شبکه ها و رسانه ها قول های شیرینی می دهند اما هیچ کدام از این قول های عملیاتی نمی شود.

وی با اشاره به اینکه با وجود اینکه سالیان سال در آموزش و پرورش خدمت کردم اما حقوقم کفاف زندگی را نمی داد، گفت: اما با اولین پرونده وکالت خانه خریدم در حالی که در آموزش و پرورش با وجود همه تالیفات و کتاب ها و جایگاه بالای تدریس هرگز نتوانستم به حق قانونی خود دسترسی داشته باشم.

این خیر زنجانی با بیان اینکه خبرنگاران چشم و گوش و مغز متفکر جامعه هستند که ضروری است از این قشر حمایت شود،گفت: به شخصه به دلیل حضور در انجمن آئین دادرسی ایران آماده کمک های فکری و معنوی به خبرنگاران هستم.

وی با اشاره به عدم وجود پرونده خبرنگاران استان زنجان در هئیت منصفه مطبوعات، گفت: اینکه خبرنگاران ما پرونده ندارند خوب نیست،خبرنگار باید پرونده داشته باشد چرا که حضور خبرنگار می تواند همه وجود یک جامعه را زنده نگه دارد.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه مسئولان باید با اولین کسی که برخورد می کنن خبرنگار باشد،افزود: قول داده ام ظرف پنج سال آینده ۵ هزار شغل در شهرستان خدابنده ایجاد کنم امیدوارم خبرنگاران پیگیر این موضوع باشند.

محمدی با بیان اینکه جامعه امروز نیاز به قوت قلم و قلب خبرنگاران دارد،ادامه داد: جمله معروفی است که می گوید:”من خبرنگار می شوم تا به قلب جهان نزدیک شوم”.

درباره‌ی عميد احدی | دکتر احمد محمدی

همچنین ببینید

میزگرد || از وجود ۹۷ هزار هکتار زمین‌خواری در کشور تا قانون ثبت اسنادی که ۸۸سال است خاک می‌خورد

۳۰ درصد پرونده‌های ورودی به قوه قضاییه ناشی از اعتباربخشیِ بی‌جا به اسناد عادی است …

5 نظر

 1. انسانهای موفق در همه سنین از موقعیت خود بهترین استفاده رو میکنن و موفق میشن،و رمز این کار پشتکار و علاقشونه

 2. احمد محمدی سهروردی یکی از خیرین استان زنجان است که از ۱۸ سالگی مدیر مدرسه شد و امروز در کسوت وکالت به مردم خدمات رسانی می کند

 3. کار خیر هیچوقت بی پاسخ نمی ماند و جناب دکتر محمدی ام با انجام کار خیر به این منضلت رسیده است

 4. با اهدای سلام
  ضمن آرزوی موفقیت برای این استاد بزرگوار، بسیار خرسند شدیم از وجود انسانی وارسته و توانمند در منطقه محروم خدابنده….
  بی شک توانمندی و صداقت کاری این بزرگوار در راستای رفع محدودیت ها و محرومیت ها کمک شایانی به منطقه خواهد کرد…
  خواهشمندم در صورت امکان راه ارتباطی نزدیک این استاد بزرگوار رو اعلام فرمایید تا در صورت امکان از برنامه ها و نظرات سازنده استاد عزیز اطلاع کافی یافته و در صورت لزوم نیازهای اصلی منطقه را یادآور شویم…
  با سپاس فراوان
  رستمخانی، هیئت علمی دانشگاه

 5. با سلام و احترام
  جناب دکتر رستمخانی عزیز لطفا از طریق لینک زیر شماره تماس خود را برای ارتباط مستقیم با جناب دکتر محمدی ار سال فرمایید.

  ارتباط مستقیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *