خانه / بین الملل / تظاهرات کردهای سوریه در مخالفت با اردوغان

تظاهرات کردهای سوریه در مخالفت با اردوغان

به دنبال لشگرکشی رئیس جمهور ترکیه به مرزهای سوریه برای حمله به شهر عفرین، مناطق تحت کنترل کردها در شمال سوریه شاهد تظاهرات ضد کردها بود.

به گزارش اسکای نیوز، در همین راستا ساکنان استان حسکه در شمال شرق سوریه و مناطق اطراف آن برای اعلام همبستگی با مردم منطقه عفرین تظاهرات کردند.

منطقه عفرین یکی از سه منطقه شبه خودمختار کردنشین در شمال سوریه محسوب می‌شود.

یکی از تظاهرات کنندگان گفت، کردهای سوریه متحد هستند و برای حمایت از مردم عفرین دست به این تظاهرات زده‌اند.

تظاهرات کنندگان شعارهایی علیه ترکیه، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور این کشور و شعارهایی در حمایت از عفرین سر داده و پرچم‌های کردها را در دست داشتند.

همچنین تظاهرات کنندگان پلاکاردهایی در دست داشتند که بر روی آن نوشته شده بود “حملات ترکیه به عفرین را محکوم می‌کنیم”.

رئیس جمهوری ترکیه در روزهای اخیر مکررا درباره حمله قریب الوقوع به عفرین هشدار داده است این تحولات پس از آن صورت گرفته که واشنگتن اعلام کرد، به نیروهای سوریه دموکراتیک که ترکیه می‌گوید تحت حمایت نیروهای پ.ک.ک هستند، حمایت می‌کند تا یک نیروی جدید ۳۰ هزار نفری تشکیل دهند.

آنکارا از برپایی دولت خودمختار کرد در مرزهای خود هراسان است و یگان‌های مدافع خلق که همان جناح نظامی حزب اتحاد دموکراتیک سوریه است را یک سازمان تروریستی می‌داند.

طبق نظر تحلیل‌گران حمله ترکیه به عفرین خطراتی به دنبال دارد، زیرا روسیه که با ترکیه درباره سوریه همکاری می‌کند، و روابط نزدیکی با شبه نظامیان کرد دارد.
همچنین واشنگتن با حمله ترکیه علیه نظامیان کرد که اثبات کرده‌اند در مقابله با داعش بسیار تاثیر گذار بوده‌اند، موافق نیست.

پیشتر فیصل مقداد، معاون وزیر خارجه سوریه هشدار داده بود که در صورت حمله ترکیه به عفرین، نیروی هوایی سوریه آماده سرنگونی جنگنده‌های این کشور است.

درباره‌ی عميد احدی | دکتر احمد محمدی

همچنین ببینید

دکتر احمد محمدی

برنامه مشاور، یکشنبه ۶ مهر ماه از شبکه جهانی جام جم پخش می شود .

رنامه مشاور در این برنامه ازدکتر احمد محمدی، استاد دانشگاه و وکیل پایه یک داگستری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *