خانه / اقتصادی / بالاخره شفاف شد؛ «صندوق رای» مانع تصمیم‌گیری برای حذف یارانه

بالاخره شفاف شد؛ «صندوق رای» مانع تصمیم‌گیری برای حذف یارانه

تکلیف مشمولین دریافت یارانه در سال ۹۷ ظاهرا به یک چالش میان دولت و مجلس تبدیل شده است. دولت در لایحه پیشنهادی به مجلس بودجه یارانه را کاهش داده بود ولی روز گذشته نمایندگان با کلیات لایحه دولت مخالفت کردند. اما نکته قابل توجه سخنانی بود که رئیس کمیسیون تلفیق درباره مخالفت مجلس عنوان کرد. تاج گردون با اشاره به اینکه تاکنون دولت و مجلس برای رأی گرفتن از مردم، قیمت ها را افزایش نمی دادند؛ اظهار کرد: ممکن است نمایندگان نیز ملاحظاتی را در تصویب بودجه سال ۹۸ داشته باشند چون در سال ۹۹ انتخابات مجلس را در پیش داریم. وی در ادامه افزود: دولت اشتباه فاحشی کرد که در این چند سال قیمت حامل های انرژی را افزایش نداد.
در همین رابطه صبح امروز کمیسیون تلفیق تصمیم نهایی خود را درباره یارانه مشخص کرد و عملا مسئولیت حذف یارانه ها را به دولت سپرد. احمد امیرآبادی عضو «کمیسیون تلفیق بودجه ۹۷» در این خصوص گفت: طبق تصمیم امروز این کمیسیون مقرر شد کلیه مشمولان «کمیته امداد امام خمینی(ره) و «سازمان بهزیستی»، «همه جمعیت روستایی ایران» و «خانوار‌های شهری کم‌درآمد با تشخیص دولت» در سال ۹۷ یارانه نقدی دریافت کنند. وی تصریح کرد: این تصمیم در جلسه امروز کمیسیون تلفیق لایحه بودجه گرفته شده است و باید به تصویب صحن علنی مجلس شورای اسلامی نیز برسد.
در همین رابطه جبار کوچکی‌نژاد، عضو کمیسیون تلفیق بودجه نیز عنوان کرد: قرار شد در تبصره ۱۴ که مربوط به پرداخت یارانه به خانوارها است رقم ۲۳ هزار میلیارد تومان پیشنهادی دولت به ۲۹ هزار میلیارد تومان افزایش یابد و منابع آن از محل فروش بیشتر بنزین و مالیات ارزش افزوده بنزین تأمین شود.

درباره‌ی عميد احدی | دکتر احمد محمدی

همچنین ببینید

دکتر احمد محمدی

برنامه مشاور، یکشنبه ۶ مهر ماه از شبکه جهانی جام جم پخش می شود .

رنامه مشاور در این برنامه ازدکتر احمد محمدی، استاد دانشگاه و وکیل پایه یک داگستری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *