خانه / علمی / آیا ناسا بر ردپای فضایی ها در مریخ سرپوش گذاشت؟
دکتر احمد محمدی

آیا ناسا بر ردپای فضایی ها در مریخ سرپوش گذاشت؟

ناسا سال ها است در حال کاوش در سطح مریخ است و به این منظور کاوشگرهایی از جمله «فرصت» و «کنجکاوی» را به سیاره سرخ ارسال کرده. علی رغم اینکه به نظر می رسد تاکنون نشانه هایی از فرا زمینی ها روی این سیاره یافت نشده، به تازگی یکی از محققان ادعا کرده که ناسا روی مسائل سرپوش گذاشته و در واقع در یکی از تصاویر منتشر شده توسط این آژانس فضایی نشانه هایی از ردپای موجودات فضایی کشف شده است.
«بَری دی گریگوریو» محققی از دانشگاه باکینگهام ادعا کرده که در یکی از تصاویر منتشر شده توسط ناسا فسیل هایی از نشانه های فضایی ها را یافته. به گفته محقق مذکور تصویری که توسط ناسا منتشر شده نشان دهنده دندانه هایی است که در واقع فسیل هایی هستند که نشان از نوعی زندگی فضایی در سیاره سرخ دارند.

البته ناسا نیز به این ادعا پاسخ داده. این آژانس فضایی اعلام کرده نشانه هایی که به ادعای دی گریگوریو ردپای فضایی ها به نظر می رسند، در واقع بسیار کوچک هستند. اندازه این موارد در واقع در حد دانه های کنجد هستند. کارشناسان ناسا اعتقاد دارند که این اشکال در اثر شکل گیری کریستال ها روی سطح صخره ای ایجاد شده اند. ناسا همچنین اشاره کرده که مشابه با این کریستال ها روی زمین نیز تشکیل می شوند.
در این مورد «سانجیو گوپتا» از تیم دانش کاوشگر کنجکاوی در مریخ اعلام کرده که این اشکال خصوصیاتی مشابه با کریستال های گچی دارند که در شرایطی شکل می گیرند که نمک در آب ته نشین شود. مشابه با ته نشین شدن نمکی که در اثر خشک شدن دریاچه ها در زمین ایجاد می شود.
علی رغم اینکه توضیحات ناسا قانع کننده به نظر می رسد ولی دی گریگوریو همچنان قانع نشده و قصد دارد در سال جاری میلادی به منظور قانع کردن دانشمندان، کنفرانسی برگزار کند.
یادآوری می کنیم که پیش از این نیز مریخ نورد «کنجکاوی» با یافتن یک سنگ غیر عادی، کنجکاوی دانشمندانی از جمله دی گریگوریو در مورد احتمال پیدا شدن یک فسیل در این سیاره را بر انگیخته بود

درباره‌ی عميد احدی | دکتر احمد محمدی

همچنین ببینید

دکتر احمد محمدی

برنامه مشاور، یکشنبه ۶ مهر ماه از شبکه جهانی جام جم پخش می شود .

رنامه مشاور در این برنامه ازدکتر احمد محمدی، استاد دانشگاه و وکیل پایه یک داگستری …

3 نظر

  1. هرامکانی وجوددارد،ناسا محققان بسیاربزرگی دارد،،،

  2. ناسا دانشمندان و محققان بسیار حرفه ای داره و به چیز های جدید دست میابند،امروزه باتوجه به پیشرفت علم چنین چیزی بعید نیست

  3. واقعا جذابه که روی یک سیاره دیگه چنین چیزی پیداشده،امیدوارم که واقعا حقیقت داشته باشه ودانشمندان به چیزهایجدیدتری دست پیداکنن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *