خانه / بیداری اسلامی / آمریکا فروش تسلیحات به عربستان را محدود می‌کند

آمریکا فروش تسلیحات به عربستان را محدود می‌کند

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، خبرگزاری رویترز به نقل از مقامات آمریکایی اعلام کرد که واشنگتن به علت کشته شدن غیرنظامیان یمنی، حمایت از ائتلاف سعودی در جنگ علیه مردم یمن را محدود خواهد کرد.

همچنین آمریکا در نظر دارد تا آموزش به نیروی هوایی عربستان سعودی به منظور تمرکز بر روی بهبود شیوه‌های هدف قراردادن اهداف مورد نظر را از سر گیرد.

بر اساس این گزارش، آمریکا فروش تسلیحات به عربستان سعودی را محدود خواهد کرد که در این بین فروش تسلیحات هدایت شونده به رژیم سعودی به حالت تعلیق در خواهد آمد.

این تصمیم نشان دهنده سرخوردگی عمیق در دولت باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا از جنایات رژیم سعودی در یمن بوده که بیش از ۲۰ ماه است جنگی نابرابر بر ملت یمن تحمیل کرده و بیش از ۱۰ هزار یمنی را نیز تاکنون به خاک و خون کشیده است.

حمایت آمریکا از رژیم سعودی در جنگ یمن در حالی است که یونیسف اعلام کرده که سوء تغذیه و بیماری هر ۱۰ دقیقه یک کودک یمنی را به کام مرگ می‌فرستد.

این سازمان همچنین هشدار داده است که بیش از ۲ میلیون کودک یمنی از سوء تغذیه شدید رنج می برند و نیاز به مراقبت و رسیدگی فوری دارند.

در بیانیه یونیسف آمده است که هر ۱۰ دقیقه یک کودک یمنی به دلیل بیماری‌هایی که می‌توان از آن پیش‌گیری کرد، جان خود را از دست می‌دهند که از جمله این بیماری‌ها؛ سوء تغذیه، اسهال و التهاب دستگاه تنفسی است.

بر اساس این گزارش تعداد کودکانی که به سوء تغذیه شدید دچار هستند نسبت به سال ۲۰۱۴، ۲۰۰ درصد افزایش نشان می‌دهد.

عربستان سعودی از ۲۱ ماه پیش حملاتی را به یمن آغاز کرده است و طی این مدت یمن از دریا و هوا تحت محاصره عربستان قرار دارد که مانع از ورود دارو و مواد غذایی به این کشور شده است.

درباره‌ی عميد احدی | دکتر احمد محمدی

همچنین ببینید

سخنرانی امام جمعه موقت تهران در مراسم تشییع شهید احمد نجفی در سایت دکتر محمدی

مراسم بزرگداشت و تشییع شهید ابراهیم نجفی در شهر قیدار نبی (ع)

مراسم بزرگداشت و تشییع شهید ابراهیم نجفی با سخنرانی امام جمعه موقت تهران در شهر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *